Czytniki kodów kreskowych

Oferta profesjonalnych czytników kodów kreskowych

Czytnik kodów kreskowych jest urządzeniem, bez którego nowoczesny handel nie może się obejść. W największym skrócie można powiedzieć, że pozwala on na zarządzanie towarami oraz sprawniejszą sprzedaż. Czytnik kodów kreskowych jest powszechnie nazywany skanerem i dzieli się dwie podstawowe grupy, na czytnik laserowy i diodowy. W pierwszym przypadku działanie polega na zmianie światła, które odbija się od kodu kreskowego na elektroniczny sygnał przesyłany do kasy albo komputera. W centralnym punkcie znajduje się dioda emitująca wiązkę laserowego światła. Natomiast czytnik kodów kreskowych diodowy jest bardziej zaawansowany i umożliwia odczyt z odległości kilkudziesięciu centymetrów. Nie ma części ruchomych, co przekłada się na jego większą wytrzymałość.

Rodzaje i zastosowanie czytników kodów kreskowych

W zależności od tego, gdzie skanery będą wykorzystywane, poleca się zastosowanie innego rodzaju urządzenia. Wśród nich może być czytnik kodów kreskowych do kasy fiskalnej, ręczny, stacjonarny i przemysłowy. Najważniejszą rolą tego typu urządzeń jest oczywiście sczytywanie danych, które są zapisane w kodzie kreskowym, przez co eliminuje się konieczność wprowadzania danych ręcznie. Jednak są także gwarancją automatyzacji czynności dotyczących papierowej dokumentacji, jak zarządzanie stanem towarów w magazynie. Czytnik kodów kreskowych może być dzielony pod kątem mobilności. Urządzenia ręczne są stworzone z myślą o transporcie, logistyce oraz pracy w magazynie. Doskonale nadają się do pracy w trudnych warunkach, a także wtedy, kiedy kody kreskowe są trudne do odczytania. Czytnik kodów kreskowych stacjonarny jest stosowany podczas procesów produkcyjnych i w magazynach. Ale spotyka się je również w sklepach i w pozostałych miejscach, w których wymagany jest automatyczny odczyt kodów kreskowych. Podobnie jak w poprzednim przypadku, czytniki te powinny sobie poradzić w różnych warunkach oraz ze słabo widocznymi kodami.

Czytnik kodów kreskowych do kasy fiskalnej

Jeżeli urządzenie ma być zastosowane w sklepie, warty uwagi jest czytnik kodów kreskowych do kasy fiskalnej stacjonarny. Jego wykorzystanie przyczyni się do sprawnej obsługi klientów i kontroli stanu magazynu. Wszystkich przedsiębiorców szukających wysokiej jakości czytników, zachęcamy do zakupu w naszym sklepie. Każdy sprzedawany przez nas czytnik kodów kreskowych jest wyrobem wysokiej jakości, który będzie mógł być bezawaryjnie użytkowany przez długi czas. W ofercie znajdują się zarówno czytniki ręczne, jak i stacjonarne.

Czytnik kodów kreskowych - cena

Analizując czytnik kodów kreskowych pod kątem jego ceny, od razu można zauważyć, że czytniki ręczne są o wiele tańsze. Różnica cenowa między urządzeniem stacjonarnym i ręcznym, może przekroczyć nawet tysiąc złotych. Ręczny czytnik kodów kreskowych to cena rzędu kilkuset złotych, stacjonarny może sięgnąć prawie dwóch tysięcy. Jednocześnie trzeba wziąć pod uwagę, że czytniki stacjonarne są dużo bardziej zaawansowane, do tego charakteryzuje je większa bezawaryjność.