EMAR PRINTO 57T E
Cena netto: 
2 610zł

Czytnik karty (SD lub SDHC), na której rejestrowana jest elektroniczna kopia wydruków znajduje się pod pokrywą mechanizmu drukującego a sama karta jest dostępna dla użytkownika. Na karcie tej w chwili wykonywania raportu dobowego (po wcześniejszej weryfikacji poprawności zapisanych na niej uprzednio danych) zapisywane są dane wydrukowanych paragonów. Dane te mogą zostać w całości lub wybiórczo wydrukowane na życzenie obsługi na mechanizmie drukującym drukarki fiskalnej, lub być przeglądane w standardowym komputerze klasy PC. Każdy zapis na karcie SD opatrzony jest elektronicznym podpisem, który zapisywany jest również każdorazowo do pamięci fiskalnej i podlega weryfikacji podczas kolejnych zapisów. Czytnik kart jest zasłonięty specjalną pokrywą ze śrubką co chroni kartę przed ingerencją osób niepowołanych. Pod pokrywą drukarki znajduje się miejsce na zapasowe rolki papieru termicznego do druku oryginałów. Drukarka posiada wewnętrzną pamięć podręczną o wielkości 2 MB co pozwala na zapis ok. 1750 paragonów o ilości 36 linii wydruku w przypadku, gdy karta SD zapełni się, uszkodzi lub zostanie wyjęta. Pozwala to na ciągłość pracy przez 2 dni.
Drukarka EMAR PRINTO 57Te posiada możliwość zaprogramowania waluty podstawowej wraz z drukowaniem przelicznika walut bezpośrednio poza paragonem.

Do komunikacji z komputerem poprzez złącze RS232 lub USB drukarka wykorzystuje protokół komunikacyjny zgodny z protokołem stosowanym w drukarkach DF-300, DF-301, Thermal. Drukarka fiskalna razem z komputerem tworzy otwarty komputerowy system fiskalny, który może być dowolnie konfigurowany według potrzeb użytkownika.

Drukarka posiada czytelny i ergonomiczny pulpit operatora oraz dwa podświetlane wyświetlacze dla operatora oraz dla klienta. Istnieje również możliwość podłączenia do drukarki szuflady na pieniądze. W przypadku awarii zasilania zewnętrznego drukarka posiada awaryjne zasilanie akumulatorowe, z funkcją oszczędzania akumulatorów. Dzięki bazie towarowej (100 000 PLU) oraz funkcjom przypominania o obowiązkowym przeglądzie okresowym, rozliczania płatności w walutach, wydruku kodu kreskowego jako numer systemowy paragonu, wydruku potwierdzenia doładowania GSM drukarka EMAR PRINTO 57Te staje się naprawdę przyjazna użytkownikowi.

Dane techniczne

Kopia elektroniczna Tak
Kolor Szary
Maksymalna ilość towarów 100000
Maksymalna ilość opakowań zwrotnych 10
Maksymalna ilość znaków nazwy towaru 40
Ilość stawek podatkowych 7
Ilość kasjerów  
Maksymalna ilość pozycji paragonu 255
Wymiary 304x194x254 (wys. x szer. x głęb.) [mm]
Waga 2,7
Szuflada Opcja
Typ klawiatury  
Ilość klawiszy 5
Wyświetlacz operatora LCD, alfanumeryczny (białe lub niebieskie podświetlenie); 2 linie po 16 znaków)
Wyświetlacz klienta LCD, alfanumeryczny (białe lub niebieskie podświetlenie); 2 linie po 16 znaków)
Drukarka Termiczna
Rodzaj drukarki SEIKO LTPC 245
Szybkość druku 14 [linii/s]
Trwałość drukarki  
Ilość znaków w linii 42
Papier 57[mm]
Złącza komunikacyjne 1 port RS232; 1 port USB
Urządzenie współpracujące komputer, szuflada
Zasilanie sieciowe 100 ÷ 240 V AC / 1,6 A,12 V DC/ 5,42 A
Akumulator główny NiMH 7,2V ;2,5 Ah
Pobór mocy  
Temperatura 0ºC - 50ºC
Wilgotność  
Gwarancja 1 rok
Gwarancja na moduł fiskalny 5 lat